Realizator i partnerzy
Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO zajmuje się promocją Łodzi i województwa łódzkiego poprzez działania turystyczne, kulturalne i krajoznawcze. Wydajemy przewodniki i książki tematyczne o regionie (m.in. „Filmowy przewodnik po województwie łódzkim”, „Łódzki detal”, „Fifka i żulik, czyli łódzka kuchnia domowa”); organizujemy wycieczki i gry miejskie; wyznaczamy nietypowe szlaki turystyczne (np. szlak detali architektonicznych czy szlak zabytków techniki w Łodzi); przygotowujemy wystawy oraz działania artystyczne i plenerowe (m.in.: „Haftowany kolaż rewolucyjny”). Jednym z takich działań promujących kulturową tożsamość regionu jest niniejszy projekt. Więcej na temat naszych działań można przeczytać na stronie: www.regiocentrum.pl
Działania w ramach projektu „Tkackie łódzkie” były możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Ludowa i Tradycyjna”.
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi jest partnerem projektu „Tkackie łódzkie”. Dzięki współpracy z Muzeum mogliśmy m.in. wzbogacić projekt o wyjątkowe zdjęcia tkanin z terenu województwa oraz archiwalne fotografie prac i sprzętów tkackich. Szczególną pomoc otrzymaliśmy od p. Alicji Woźniak z Działu Tkaniny Ludowej oraz p. Michała Świercza z Archiwum. Na terenie będącej filią Muzeum, Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej w Kwiatkówku odbył się jeden z towarzyszących projektowi otwartych pokazów tkackich.
Dzięki współpracy z Ogrodem Botanicznym w Łodzi mieliśmy możliwość organizacji na terenie ogrodowego Skansenu, jednego spośród towarzyszących projektowi otwartych pokazów tkackich.
Patroni medialni:
← O projekcie | Zespół →